REKLAMA/Advertisement

54% Brytyjczyków chce twardego Brexitu!

176

Mimo wielu krytycznych komentarzy pod adresem Borisa Johnsona i jego polityki, okazuje się, że jego nastawienie do twardego Brexitu popiera ponad połowa dorosłych Brytyjczyków!

Zgodnie z opublikowanymi przez “The Daily Telegraph” badaniami, 54% Brytyjczyków jest za tym, by zawiesić prace parlamentu tak by nie mógł on przeciwdziałać wyjsciu Wielkiej Brytanii z Unii! Okazuje się więc, że Johnson znacznie bardziej wyczuwa nastroje społeczne niż jego przeciwnicy dążący do zatrzymania twardego Brexitu.

REKLAMA/Advertisement

Te same badanie opublikowane przez dziennik pokazują, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, to Konserwatyści byliby największą partią w parlamencie, cieszącą się poparciem 31% uprawnionych do głosowania. Dałoby im to 321 miejsc w Izbie Gmin czyli zaledwie o 5 mniej wynosi większość parlamentarna. Na drugim miejscu znaleźliby się Laburzyści z poparciem 27% i 235 poselskimi miejscami. Trzecie miejsce z wynikiem 31% dzierżą pospołu Liberalni Demokraci i Partia Brexitu.

Według informacji mediów Laburzyści oraz nastawieni prounijnie Konserwatyści spróbują zablokować twardy Brexit w brytyjskim parlamencie 9 września.

REKLAMA/Advertisement

za: telegraph.co.uk
informacje24.co.uk

REKLAMA/Advertisement