REKLAMA

REKLAMA

54% Brytyjczyków chce twardego Brexitu!

123

Mimo wielu krytycznych komentarzy pod adresem Borisa Johnsona i jego polityki, okazuje się, że jego nastawienie do twardego Brexitu popiera ponad połowa dorosłych Brytyjczyków!

Zgodnie z opublikowanymi przez “The Daily Telegraph” badaniami, 54% Brytyjczyków jest za tym, by zawiesić prace parlamentu tak by nie mógł on przeciwdziałać wyjsciu Wielkiej Brytanii z Unii! Okazuje się więc, że Johnson znacznie bardziej wyczuwa nastroje społeczne niż jego przeciwnicy dążący do zatrzymania twardego Brexitu.

REKLAMA

Te same badanie opublikowane przez dziennik pokazują, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, to Konserwatyści byliby największą partią w parlamencie, cieszącą się poparciem 31% uprawnionych do głosowania. Dałoby im to 321 miejsc w Izbie Gmin czyli zaledwie o 5 mniej wynosi większość parlamentarna. Na drugim miejscu znaleźliby się Laburzyści z poparciem 27% i 235 poselskimi miejscami. Trzecie miejsce z wynikiem 31% dzierżą pospołu Liberalni Demokraci i Partia Brexitu.

Według informacji mediów Laburzyści oraz nastawieni prounijnie Konserwatyści spróbują zablokować twardy Brexit w brytyjskim parlamencie 9 września.

za: telegraph.co.uk
informacje24.co.uk

REKLAMA

REKLAMA