REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

50-letni Niemiec z premedytacją wjechał w grupę imigrantów z Syrii i Afganistanu

8770

W noc sylwestrową, krótko po północy 50-letni mężczyzna – Niemiec – w mieście Bottrop w landzie Nadrenia-Północna Westfalia zaatakował kilka osób swoim samochodem – podała “Westdeutsche Allgemeine Zeitung”. Co najmniej cztery osoby odniosły obrażenia w wyniku ataku, a jedna walczy o życie.

Policja doniosła, że ​​kierowca wielokrotnie próbował trafić tej nocy przechodniów w różnych obszarach rejonu – najpierw w mieście Bottrop, potem w Essen. Cele nie były przypadkowe – wybierał osoby wyglądające na cudzoziemców spoza Europy. W Bottrop zaatakował w koncu skutecznie grupę imigrantów z Syrii i Afganistanu.

Kierowca zaraz po potrąceniu swoich ofiar odjechał do pobliskiego Essen i próbował dokonać kolejnego ataku, ale został zatrzymany i aresztowany przez policję, zanim tego dokonał. Jak wskazały władze, atakujący wygłaszał “rasistowskie komentarze przeciw cudzoziemcom” podczas aresztowania. Uważają, że atak został z góry zaplanowany.

Reklama / Advertisement

Jednakże, jak stwierdziła policja, istnieją pewne przesłanki dotyczące napastnika – może on cierpieć na chorobę psychiczną.

za: waz.de

 

Sylwester w Kolonii – tym razem nie pod katedrą. Przybysze leją Niemców w pociągu [WIDEO]

 

Zaskoczeni hiszpańscy strażnicy graniczni odkryli nielegalnych imigrantów ukrytych w materacach [WIDEO]

Reklama / Advertisement