(18+) Tomohon – typowy rynek z psim i kocim mięsem w południowo-wschodniej Azji [WIDEO]

Celebes ( Sulawesi) to indonezyjska wyspa na Oceanie Spokojnym wchodząca w skład Archipelagu Malajskiego i Wielkich Wysp Sundajskich. Jej powierzchnia równa się mniej więcej połowie powierzchni naszego kraju. Indonezja jest czwartym najludniejszym krajem na świecie z ponad 260-milionową populacją z największą liczbą wyznawców islamu na świecie. Stanowią oni niespełna 90 % mieszkańców.

Chociaż kraj na szczeblu centralnym nie deklaruje się oficjalnie jako islamski, w prowincji Aceh na wyspie Sumatra w prawie karnym stosuje się zasady szariatu. Większość drastycznych informacji na temat jego stosowania, jakie docierają do mediów, pochodzi właśnie z Aceh. Wspomniane Celebes nie stosuje szariatu, ale jak reszta kraju jest niewątpliwie muzułmańska. W północnej części wyspy znajduje się miasto Tomohon, owiane złą sławą na Zachodzie. To tutaj bowiem znajduje się osławiony targ, na którym sprzedaje się m.in psie i kocie mięso, a zwierzęta – według naszych standardów – przetrzymywane i uśmiercane są w makabrycznych warunkach. Szokujące jest to, iż miejsce to promowane jest nawet jako turystyczna atrakcja!

Każdego roku miliony psów są tutaj (i na kilka innych rynków w prowincji) przewożone, aby zaspokoić popyt na mięso z psów. Wiele z nich to skradzione zwierzęta. Są ściśnięte w klatkach i workach tak ciasno, że ledwo się ruszają. Ich pyski są zamknięte, więc trudno im oddychać. Są one przewożone na długich trasach, aby zaopatrywać rynki, rzeźnie i restauracje. Zwierzęta obserwują, jak inne są brutalnie zabijane w brudnych rzeźniach, podczas gdy same czekają na swoją kolej.

REKLAMA/Advertisement