REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

(18+) Indie: Zbiorowy gwałt na 9-latce. Ofiarę zraniono siekierą, wyłupiono oczy i uduszono.

1098

Indie od lat cieszą się złą sławą kraju, w którym dochodzi do setek gwałtów rocznie. Według raportu rocznego z 2013 r. Narodowego Biura Rejestrów Kryminalnych (National Crime Records Bureau, NCRB) w Indiach w roku poprzednim odnotowano 24923 przypadki gwałtów! W tym roku NCRB podało już większą liczbę za rok ubiegły: niemal 39 tysięcy. To oznacza, że w Indiach gwałci się 100 kobiet dziennie lub średnio jedną co 15 minut.

W zeszłym tygodniu w tym zgnębionym przemocą wobec kobiet kraju, opinia publiczna miała małą chwilę triumfu. Pięciu podejrzanych zostało aresztowanych w związku z brutalnym gwałtem i morderstwem dziewięcioletniej dziewczynki w stanie Dżammu i Kaszmirze w zachodniej części kraju, podała policja.

Dziewczynka została zbiorowo zgwałcona i uduszona, głowę jeszcze za życia zraniono siekierą i wyłupiono jej oczy. Chociaż nie mówi się o wyznaniu, w stanie tym muzułmanie stanowią większość. W całych Indiach jest ich zresztą niemal 200 milionów. Okrutna zbrodnia została dokonana przez 14-letniego przyrodniego brata i dwóch jego przyjaciół “w obecności i za namową macochy”, według ustaleń policji, która twierdzi że przemoc była wynikiem sporu rodzinnego.

Reklama / Advertisement

Ponowne małżeństwo ojca zamordowanej dziewczynki doprowadziło do sporu pomiędzy pierwszą a drugą żoną. Okaleczone ciało zostało znalezione w pobliżu miasta Uri 2 września, w lesie niedaleko jej domu. Jej zaginięcie zostało zgłoszone przez jej ojca 23 sierpnia.

W kwietniu inny zbiorowy gwałt i morderstwo ośmioletniej muzułmańskiej dziewczynki w Dżammu i Kaszmirze wywołały napięcia religijne i wywołały powszechne protesty w prowincji której zagraża dalsza destabilizacja i tak już niespokojnego regionu. O ziemie te od końca panowania brytyjskiego toczy się krwawy konflikt. Od 1948 r. Kaszmir jest podzielony pomiędzy Indie (Kotlina Kaszmirska) i Pakistan (Azad Dżammu i Kaszmir). Od tego czasu toczyły się trzy wojny, nie liczą wielu zamachów terrorystycznych i pacyfikacji.

Ale nie tylko muzułmanie dokonują gwałtów. W lipcu okazało się, że 11-letnia dziewczynka z Chennai została zgwałcona przez 17 mężczyzn – hinduistów, którzy pracowali w budynku, w którym mieszkała.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

za: cnn.com

Reklama / Advertisement