(18+) Dania: W muzułmańskiej dzielnicy dla zabawy torturuje się koty [WIDEO]

– Widziałam ciała kotów, którymi grano w piłkę nożną. Widziałam koty z wyrwanymi nogami i wydłubanymi, wykrwawionymi oczami. Niektóre miały urwane głowy, a inne zdartą skórę. Wiele miało połamane kości – w ten sposób kobiety pracujące dla Kattens Vern (duńskiej organizacji ochrony zwierząt) opisują straszne traktowanie czworonogów w zamieszkanej głównie przez muzułmanów dzielnicy Vollmose, na przedmieściach Odense będącym trzecim co do wielkości mieście Danii.

– Najgorszą rzeczą, jaką widziałam, było kilka kociaków, które czołgały się na chodniku wokół własnych wnętrzności, ponieważ ich brzuchy były rozprute – mówi Therese. S. Wilbert, dyrektorka organizacji. – W Vollmose okrucieństwo wobec kotów jest gorsze niż gdziekolwiek indziej w Danii. Zwykle to dzieci poniżej dziesięciu lat maltretują zwierzęta.

Wilbert mówi, że w 2016 r. Kattens Vern otrzymała 20-25 zgłoszeń o torturowaniu zwierząt w miejscowości Vollmose, ale wiele przypadków nie jest zgłaszanych, więc skala zjawiska jest prawdopodobnie znacznie większa. Udzielanie pomocy zwierzętom jest trudne, ponieważ obszar jest bardzo niebezpieczny. Kiedy wolontariuszka z Kattens Vern wjechała do tej dzielnicy, aby ratować zamęczanego kota, została zaatakowana przez zamieszkałych tam imigrantów. Przypadkowo napaść została sfilmowana.

Młodzi mężczyźni zatrzymali karetkę, ukradli kluczyk od stacyjki, bili kobietę i ciągnęli za włosy wyrywając je. Tylna lampa samochodu została rozbita, a samochód został zdemolowany. Kobieta musiała zostawić kota i uciekać. Od czasu ataku organizacja nie wysyła swoich ludzi do tej dzielnicy.

za: tv2fyn.dk

REKLAMA/Advertisement