100 tys. złotych kary dla “Biedronki” za naruszenie zakazu handlu w niedziele?

Dyskont “Biedronka” musi liczyć się z koniecznością uiszczenia dotkliwej kary po zakończonej 9 kwietnia b.r. kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w Świeciu. Jeden z jej sklepów miał naruszyć zakaz handlu w niedziele, korzystając z możliwości ominięcia go w przypadku dworców.

– To nie jest PKS. To, że wisi tam taki szyld, bo ktoś go zapomniał zdjąć 20 lat temu nie znaczy, że to PKS. Nie ma tam kas biletowych, poczekalni i dyspozytorni. Jest za to informacja, że bilety można kupić u kierowcy, a pasażerowie na zewnątrz czekają na swoje autobusy. Według ustawy, Biedronka w Świeciu powinna więc być zamknięta – tłumaczy portalowi pomorska.pl Waldemar Adametz, zastępca Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy.

REKLAMA/Advertisement

– W niedzielę, 8 kwietnia, sklep Biedronka w Świeciu przy ul. Wojska Polskiego 90 był nieczynny. W naszej ocenie obiekt, w którym się znajduje, spełnia określone w ustawie wymogi dworca. Jednak do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia statusu tego budynku w dialogu z właściwymi instytucjami publicznymi, sklep w tej lokalizacji w kolejne niedziele objęte zakazem handlu pozostanie nieczynny – odpowiada rzecznik “Jeronimo Martens”. Jednak zarzut dotyczy niedzieli 18 marca.

Jeżeli jednak nie uda się przekonać sądu, sklep zostanie ukarany grzywną w wysokości 100 tys. złotych.

REKLAMA/Advertisement

za: pomorska.pl