REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Żołnierz zabił islamistę odcinając mu łopatką głowę, po tym jak wyczerpała się amunicja [WIDEO]

380
Po wyczerpaniu się amunicji brytyjski sierżant – weteran dziesiątek bitew – użył łopatki jako broni przeciwko atakującemu go islamiście. Tak dobrze, że za jednym zamachem odciął głowę bandyty. Brutalna bitwa miała miejsce sześć tygodni temu podczas patrolu we wschodnim Afganistanie – donosi dziennik „Daily Star”.

Oddział sierżanta to część Special Air Service (SAS) – elitarnej jednostki specjalnego przeznaczenia British Army, która stanowi trzon sił specjalnych współczesnych brytyjskich sił zbrojnych (United Kingdom Special Forces). Została założona w 1941 roku przez Davida Stirlinga a początkowo jej głównym zadaniem było przeprowadzanie ataków dywersyjnych za liniami wroga w trakcie działań w Afryce Północnej. Motto SAS brzmi „Who Dares Wins”, co można przetłumaczyć jako: „Kto się ośmieli, zwycięży”.

Gdy oddział SAS został zaatakowany przez islamistów, Brytyjczycy zmuszeni byli odpierać falę po fali ataków. Każdy szturm spotykał się z ostrzałem z karabinu maszynowego, ale SAS zaczęło po pewnym czasie brakować pocisków. Dżihadyści, z których część mówiła po angielsku (niewykluczone, że byli to obywatele Wielkiej Brytanii) drażnili komandosów ostrzeżeniami, że odeślą ich odcięte głowy żonom.

REKLAMA

Reklama / Advertisement

Gdy wydawało się, że nadszedł koniec, pojawiły się na niebie dwa amerykańskie śmigłowce Apache, zmuszając islamistów do wycofania się. Następnie nadleciał również amerykański Chinook i uratował ich. Jak się wtedy okazał, połowa ekipy SAS nie miała już żadnej amunicji.

Tak walczą na froncie afgańskim komandosi SAS:

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca