REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Władze Jerozolimy ugięły się wobec głosów oburzenia z całego świata. Pobór podatków od chrześcijańskich kościołów wstrzymany

326

Gmina Jerozolima ogłosiła dzisiaj, że wstrzyma działania w zakresie poboru podatków od kościołów w świetle decyzji podjętej przez premiera Benjamina Netanjahu i burmistrza miasta Nira Barkata, aby utworzyć komisję która znajdzie rozwiązanie tego problemu. Zdecydowano, że minister ds. współpracy regionalnej Tzachi Hanegbi stanie na czele specjalnej komisji do rozwiązania problemu.

Wcześniej w tym miesiącu gmina ogłosiła zamiar rozpoczęcia pobierania podatków od nieruchomości posiadanych przez kościoły, a które nie są domami modlitwy. Dwa tygodnie temu Jerozolima powiadomiła Ministerstwo Finansów, Spraw Wewnętrznych i Zagranicznych oraz Urząd Prezesa Rady Ministrów, że zamierza zgromadzić łącznie 650 milionów NIS (ok. 630 mln złotych) „zaległego podatku” od 887 nieruchomości.

REKLAMA

Reklama / Advertisement

Posunięcie to wywołało oburzenie głów kościołów w Jerozolimie, którzy zdecydowali by zamknąć drzwi Bazyliki Grobu Świętego.

We wspólnym oświadczeniu przedstawiciele trzech wspólnot opiekujących się Bożym Grobem, Kustosz Ziemi Świętej Francesco Patton, grecko-prawosławny patriarcha Teofil III i patriarcha Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego Nourhan Manougian, ruch został nazwany „systematyczną kampanią nadużyć wobec kościołów i chrześcijan”.

za: jpost.com

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca