REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Wielka Brytania: EDL kontra lewacy i muzułmanie na marszu przeciw budowie meczetu w Worcester [WIDEO]

504

West Mercia Police potwierdziła aresztowanie trzech osób, a dwóch funkcjonariuszy doznało obrażeń podczas wczorajszych protestów.

English Defence League (Angielska Liga Obrony, EDL) zorganizowała protest w centrum Worcester przeciwko planom budowy meczetu w mieście. Przeciwko kilkudziesięciu aktywistom stanęła jeszcze większa grupa lewicowców i muzułmanów. Gdyby nie obecność policji, starcia byłyby nieuniknione.

REKLAMA

REKLAMA / Advertisement

– Pojawiły się doniesienia o przypadkach rzucania (róznych przedmiotów – przyp. red) w stronę grupy EDL i jest to obecnie badane – powiedział nadinspektor Damian Pettit, szef policji w południowym Worcestershire.

Na nagraniu słychać, jak agresywni, młodzi muzułmanie krzyczą: „P…ć Tommy’ego Robinsona!”. Tommy Robinson to pseudonim Stephena Christophera Yaxley-Lennona, współzałożyciela English Defence League. Założył także European Defence League, a przez krótki czas w 2012 roku był wiceprzewodniczącym British Freedom Party. Kierował EDL od 2009 r. do października 2013 r., kiedy to został przekonany do opuszczenia organizacji. W 2015 r. zaangażował się w rozwój Pegidy UK, brytyjskiego oddziału niemieckiej organizacji Pegida.

REKLAMA / Advertisement

za: worcesternews.co.uk

materiały wyborcze

materiały wyborcze

REKLAMA / Advertisement