REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Ukraiński konsul wzywał do odebrania Polsce terenów wschodnich. Fotografował się w hełmie Wehrmachtu [WIDEO]

1709

Ministerstwo spraw zagranicznych Ukrainy wczoraj wieczorem poinformowało, że rozpoczęło dochodzenie w sprawie Wasyla Maruszczynca – konsula generalnego Ukrainy w Hamburgu, który miał zamieszczać obraźliwe wypowiedzi na temat Żydów, Rosjan, Węgrów, Cyganów i innych narodów na swojej stronie na Facebooku.

– Maruszczynec został zawieszony w swoich obowiązkach i może zostać zwolniony, jeśli ministerstwo uzna przypisywane mu wypowiedzi za autentyczne – powiedziała mediom rzeczniczka ministerstwa Mariana Beca.

REKLAMA

REKLAMA / Advertisement

– Antysemici i ci, którzy prowokują nienawiść między narodami, nie mają o miejsca ani w cywilizowanym społeczeństwie, ani w (ukraińskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych) – napisał ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin na Twitterze.

Chociaż Maruszczynec udostępnił swoją stronę na Facebooku tylko dla znajomych, uzyskał do niej dostęp m.in. ukraiński bloger Anatolij Szarij. W opublikowanym na YouTube nagraniu zaprezentował posty konsula, w których ten wzywał do odebrania Polsce jej terenów na wschodzie i pokazał też jego zdjęcie w hełmie Wehrmachtu oraz z urodzinowym tortem z napisem „Mein Kampf”.

REKLAMA / Advertisement

za: kyivpost.com

materiały wyborcze

materiały wyborcze

REKLAMA / Advertisement