REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Trzaskowski o wydaniu zgody na Marsz Niepodległości w 2019 r.: Wniosek o rozwiązanie pojawi się natychmiast…

3864

Stołeczny prezydent-elekt Rafał Trzaskowski w porannej „Rozmowie Piaseckiego” w TVN24 pytany był o swój stosunek do Marszu Niepodległości i swoją zgodę na przyszłoroczną edycję.

– Jeżeli rząd powie, że bierzemy pełną odpowiedzialność, że zabezpieczamy marsz, jeżeli się pojawiają rasistowskie hasła, przychylimy się do wniosku miasta o rozwiązanie demonstracji, wtedy nie ma żadnych podstaw, żeby go a priori zakazać – stwierdził Trzaskowski. – W tym roku sytuacja wyglądała w ten sposób, że policja powiedziała, że nie będzie w stanie go ochraniać, rządzący mieli wątpliwości.

– Albo będą faszyści maszerować po Warszawie i rząd będzie to usprawiedliwiał, albo rząd weźmie za to odpowiedzialność. Rok temu były rasistowskie hasła i rząd powiedział, że nie widzi w tym nic złego. To było usprawiedliwiane. Jeżeli będzie szansa na to, że rząd będzie brał za to odpowiedzialność – tak jak ostatnio, kiedy został do tego zmuszony – to tak (wydam zgodę – przyp. red.) – powiedział. – W momencie, kiedy się pojawią hasła rasistowskie, będzie natychmiast wniosek, żeby marsz rozwiązać.

Warto dodać, że ponieważ Marsz Niepodległości jest zarejestrowany jako impreza cykliczna do 2020 r., prezydent stolicy nie ma uprawnień by wydawać zgodę na jego zorganizowanie.

za: tvn24.pl

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca