REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Szokujące dane dotyczące molestowania seksualnego w komunikacji miejskiej w Paryżu. Nie uwierzycie tym liczbom!

514

Ten raport dotyczący molestowania seksualnego w komunikacji miejskiej w Paryżu pokazuje wyraźnie skalę problemu z jakim ma do czynienia nie tylko Francja, ale cała Europa Zachodnia. Wątpliwe jednak, aby postępowcy wyciągnęli z tego należyte wnioski.

Francuskie Biuro ds. Monitorowania Przestępczości (ONDRP) sporządziło raport z którego wynika, że w latach 2014-2015 w komunikacji miejskiej Paryża było napadniętych na tle seksulanym (również chodzi o gwałty) i molestowanych… 220 tys. kobiet. Dane są naprawdę szokujące. Tym bardziej, że są to oficjalne dane pochodzące z policyjnych statystyk. Wynika z tego, że średnio w komunikacji miejskiej Paryża napadanych lub molestowanych seksualnie jest 300 kobiet dziennie!

Ale nie tylko kobiety są w taki sposób napastowane czy wręcz atakowane. Stanowią one oczywiście zdecydowaną większość (85%), ale wszystkich osób, które doznały tego typu przemocy w komunikacji miejskiej Paryża odnotowano łącznie 267 tys. Nie do uwierzenia w tym momencie jest to, że raptem dwa miesiące temu, według instytutu badawczego Thomson Reuters Foundation Paryż znalazł się na 3 miejscu na liście miast najbardziej przyjaznych kobietom i został uznany za jedno z najbardziej bezpiecznych miast jeśli chodzi o ataki na tle seksualnym. W rankingu znalazł się na 4 miejscu. W ogóle Paryż został przedstawiony obok Londynu i Tokio, jako miasto „najlepsze dla kobiet”.

REKLAMA

Reklama / Advertisement

A co na to wszystko francuska minister ds. równości płci? Pani minister… odmówiła komentarza.

Źródło: Independent

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca