REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Szkalowała i pluła na Polskę, a wychwala ją… szef MSZ! Czaputowicz zachwycony przyszłą ambasador z USA

761

Zachowanie rządu Prawa i Sprawiedliwości i jego uległość wobec Waszyngtonu zaczyna przekraczać kolejne granice. Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz nie szczędził pochwał wobec Georgette Mosbacher – kandydatki na ambasadora Stanów Zjednoczonych, która stwierdziła, że ustawa o IPN spowodowała wzrost antysemityzmu oraz naciskała na przyjęcie islamskich imigrantów.

Mosbacher w wyjątkowo agresywny sposób wyrażała się o Polsce, w której ma być ambasadorem podczas przesłuchania przed senacką komisją spraw zagranicznych stwierdziła, że ustawa o IPN wywołała falę antysemityzmu, naciskała na przyjęcie przez Polskę „sprawiedliwej części” uchodźców oraz kwestionowała demokrację w Polsce mówiąc o „zagrożeniu instytucji demokratycznych w Polsce”.

REKLAMA

REKLAMA / Advertisement

Niestety, rząd nic sobie z tego nie robił i stwierdził, że te sprawy zostały wyjaśnione przez Waszyngton, a rozmowy z Departamentem Stanu prowadził wiceszef MSZ Bartosz Cichocki. Dzisiaj, nową ambasador zachwycał się jego szef – Jacek Czaputowicz, który stanął w roli adwokata antypolskiej polityk: „Chodziło o kontekst wypowiedzi, skrót myślowy” – tłumaczył ją wychowanego Bronisława Geremka. Czaputowicz dodał również, że Georgette Mosbacher jest „bardzo zasłużoną osobą” i polskie władze na nią oczekują.

Szef polskiej dyplomacji dodał, że stosunki polsko-amerykańskie są dobre i powiedział, że trwają przygotowania do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Według Czaputowicza, nie pojawiają się żadne zastrzeżenia, które mogłyby zaszkodzić tej podróży.

REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Postawa polskiego rządu jest po prostu skandaliczna. Zamiast domagać się wskazania innego kandydata, władza bez mrugnięcia okiem akceptuje Georgette Mosbacher w wyjątkowo skandaliczny sposób atakującą nasz kraj, a minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wychwala ją pod niebiosa. Uległość i kompletna bezradność w stosunku do Waszyngtonu jest coraz większa i w wyjątkowy sposób szkodzi naszemu krajowi.

za: tvp.info

REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement