REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Środa Wlkp: Zatrzymano pijanego, ukraińskiego kierowcę – jechał „wężykiem”

444

Na ulicach Środy Wielkopolskiej kierowca zatrzymał innego kierowcę, który był pijany. Jadący slalomem 38-letni mieszkaniec Ukrainy miał w organizmie aż 3 promile alkoholu. Na szczęście dla wszystkich mieszkańców został on wyeliminowany z ruchu drogowego przez policjanta, który uczy się dopiero sztuki swojego zawodu i przebywał akurat na przepustce w swoim rodzinnym mieście.

13 maja br. młody mieszkaniec Środy Wielkopolskiej zauważył jak znajdujący się przed nim kierowca jedzie „wężykiem”, zjeżdża na przeciwległy pas, nagle hamuje i znów jedzie od krawężnika do krawężnika. Sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie. 22-latek bez chwili wahania wyprzedził w odpowiednim momencie feralne auto i zajechał kierowcy drogę. Później podbiegł do samochodu, a gdy otworzył drzwi był już pewien, że powodem niebezpiecznej jazdy był alkohol.

REKLAMA

REKLAMA / Advertisement

Mężczyzna, który prowadził auto był kompletnie pijany, więc od razu wezwano na miejsce policyjny patrol. Natychmiast wyszło na jaw, że w organizmie 38-latka znajduje się 3 promile alkoholu. Obywatel Ukrainy od razu trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

Okazało się, że energiczny mężczyzna, który zatrzymał pijanego kierowcę, jest świeżo upieczonym policjantem, który dopiero kilka miesięcy temu wstąpił w szeregi mundurowej formacji. Młodziutki funkcjonariusz przebywa jeszcze na kursie podstawowym i na kilka dni przyjechał do domu na przepustkę. Mimo, iż był w czasie wolnym od służby i samochodem jechał sam, bez chwili namysłu zadziałał jak „rasowy gliniarz”.

REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Jak wskazuje policjant-junior zadziałał odruchowo. Po prostu wiedział, że musi coś zrobić. W formacji podjął służbę w listopadzie ubiegłego roku, zaczyna właśnie praktyki zawodu. Mundur chciał nosić od kiedy pamięta, dlatego jako szkołę średnią również wybrał klasę o profilu policyjnym w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Środzie Wlkp. Nie wykluczone, że duży wpływ na jego szybkie podejmowanie decyzji miał fakt, że wychował się w rodzinie policyjnej. Jego ojciec służy w średzkiej komendzie od wielu lat jako technik kryminalistyki. Czy pójdzie w ślady ojca, czy też wybierze inną ścieżkę pracy w Policji, czas pokaże.

Edyta Kwietniewska/DPB

REKLAMA / Advertisement

za: policja.pl

REKLAMA / Advertisement