Reklama

Soros nie odpuszcza! Miliarder straszy kryzysem i atakuje przeciwników imigracji!

370

Reklama

George Soros – amerykański miliarder żydowsko-węgierskiego pochodzenia ostrzegł w Paryżu przed kolejnym kryzysem ekonomicznym, który według niego grozi Europie. Sponsor światowej lewicy i wielbiciel sprowadzania imigrantów na nasz kontynent zaatakował również przeciwników jego poglądów, a także naciskał na utworzenie czegoś w rodzaju „Planu Marshalla” dla Afryki.

Soros w przemówieniu przed Europejską Radą ds. zagranicznych ostrzegł Europę przed kryzysem, który może niebawem nadciągnąć nad Stary Kontynent:

Reklama

– Stoimy naprzeciw odejścia od porozumienia nuklearnego z Iranem i zniszczenia sojuszu transatlantyckiego. Z pewnością będą one miały negatywny wpływ na europejską gospodarkę. Siła dolara już teraz wyzwala odpływ kapitału z walut rynków wschodzących. Możemy podążać w stronę kolejnego, wielkiego kryzysu finansowego. A to ostatnia rzecz jakiej potrzebujemy – stwierdził amerykański spekulant.

Nie zabrakło również ataku na przeciwników ideologii, której Soros jest zatwardziałym orędownikiem. Miliarder przestrzegał przed „populizmem” i uważa to za wielki problem Europy:

– Unia Europejska przeżywa kryzys egzystencjalny. Wszystko, co mogło pójść nie tak, poszło nie tak – powiedział.

Oczywiście, George Soros nie byłby sobą, gdyby nie zaatakował przeciwników lewicy, zarzucając im niekorzystny wpływ na młodych ludzi:

Reklama

– Wielu młodych ludzi uważa dzisiaj Unię Europejką za wroga, który pozbawił ich pracy i bezpiecznej przyszłości. Populistyczni politycy wykorzystali te sentymenty i utworzyli antyeuropejskie partie i ruchy – dodał.

Według Sorosa, kryzys uchodźczy dezintegracja terytorialna oraz sytuacja ekonomiczna to najważniejsze wyzwania przed jakimi stoi Europa. Jego zdaniem wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie długotrwałym procesem i potrwa pięć lat. Ponadto, miliarder zaapelował o utworzenie swego rodzaju „planu Marshalla” dla Afryki i pożyczenie temu kontynentowi pieniędzy przez Unię Europejską. To ma być recepta na zatrzymanie napływu uchodźców do Europy.

Reklama

Jak widać, George Soros mimo sędziwego wieku nie przestaje wywierać wpływu na Europę i Unię Europejską. W słowach miliardera nie ma nic odkrywczego, cały czas forsuje on lewicową ideologię wraz polityczną poprawnością, która na dłuższą metę prowadzi do zmian w strukturze etnicznej narodów i niszczenia tożsamości. Wydaje się że amerykański spekulant nie zaprzestanie prób wpływu na to, co dzieje się na Starym Kontynencie.

za: tvn24bis.pl