REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Rzym chce komitetu ds. migracji i „podzielenia się” problemem! Premier Włoch naciska na relokacje imigrantów do innych krajów …

314

Premier Włoch Giuseppe Conte twierdzi, że w Unii Europejskiej potrzebny jest komitet kryzysowy ds. migracji, który miałby za zadanie negocjować z rządami poszczególnych państw relokacje imigrantów. Rzym cały czas nie ustaje w nacisku na pozostałe kraje członkowskie i za wszelką cenę chce podzielić się przybyszami docierającymi i obecnymi już w Italii.

W czwartkowym wywiadzie dla dziennika „Il Fato Quotidiano” premier Conte powiedział, że wysłał kolejny list do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera oraz szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Wiadomość ta oczywiście dotyczy problemu imigracji, a włoski premier nalega, aby „to, co stało się w niedzielę” – deklaracja kilku państw w tym Niemiec, Hiszpanii i Portugalii o przyjęciu części z 450 imigrantów, którzy dotarli w ostatnim czasie na Sycylię „stało się praktyką”. Zdaniem szefa włoskiego rządu decyzje te powinny być podejmowane nie po jego osobistych rozmowach z szefami państw i rządów, ale poprzez „gabinet lub też komitet kryzysowy pod egidą Komisji Europejskiej”.

Reklama / Advertisement

Nie ma wątpliwości, że Rzym chce w ten sposób zwiększyć nacisk na państwa członkowskie takie jak choćby Czechy, których premier Andrej Babisz zdecydowanie odmówił przyjęcia wspomnianych wyżej imigrantów. Sam Giuseppe Conte dodaje, że takie ciało byłoby „mediatorem” w kontaktach z „różnymi rządami”. Premier Włoch ponadto powiedział, że jest gotów sprowadzać „prawdziwych uchodźców korytarzami humanitarnymi”:

– Jeśli inne kraje spoza UE zgodzą się utworzyć nie hot spoty, ale ośrodki ochrony (migrantów), gdzie będą rozpatrywane wnioski o azyl prawdziwych uchodźców, którzy będą mieli prawo przybyć do Europy, my możemy ich sprowadzać korytarzami humanitarnymi proceder przemytników – stwierdził premier Conte.

Wyraźnie widać, że Rzym za wszelką cenę chce podzielić się imigrantami z innymi krajami. Patrząc z punktu widzenia włoskiego rządu ma to sens, ale kolejne relokacje i przekazywanie przybyszów do innych państw jedynie zachęci przemytników ludzi oraz kolejnych gości z Afryki i Bliskiego Wschodu do wybrania się w podróż do Europy.

REKLAMA

Reklama / Advertisement

za: interia.pl

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca