REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Rząd w Pradze w służbie homolobby, a przeciwko małżeństwu i rodzinie! Homomałżeństwa kwestią czasu …

395

Jak oświadczył wczoraj na konferencji prasowej premier Czech Andrej Babisz, władze w Pradze nie poprą projektu ochrony małżeństwa, który został zgłoszony jako poprawka do konstytucji w kraju naszych południowych sąsiadów. Rząd Babisza zrealizuje za to postulaty homolobby i środowisk LGBT i wprowadzi zapisy umożliwiające „małżeństwa” osobom tej samej płci.

Według ekspertów, którzy ocenili projekt poprawki wniesionej w ochronie małżeństwa, trzeba być powściągliwym wobec jakichkolwiek zmian w czeskiej konstytucji. Według nich, postanowień ustawy zasadniczej nie powinno wykorzystywać się do blokowania praw określonych grup społecznych, a właśnie obrona małżeństwa i rodziny ma być takim działaniem.

REKLAMA

REKLAMA / Advertisement

Rząd Andreja Babisza będący koalicją prawicowego (sic!) ruchu ANO kierowanego przez obecnego premiera oraz Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (CSSD) jest za innym projektem, który jest realizacją postulatów środowisk LGBT – ma to być nowelizacja kodeksu cywilnego zezwalająca na zawieranie „małżeństw” osób tej samej płci. Poprzedni rząd, którym kierował Babisz już w czerwcu zapowiedział poparcie takiego rozwiązania.

Z kolei projekt o konstytucyjnej ochronie małżeństwa został podpisany przez ponad 30 posłów z różnych ugrupowań – Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej – Czechosłowackiej Partii Ludowej (KDU-CSL), ruchu ANO, a także CSSD, centrowego ruchu TOP 09 oraz ugrupowania Burmistrzowie Niezależni (STAN). Postulują oni uzupełnienie ochrony rodziny przez ochronę małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.

REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Jako uzasadnienie, wnioskodawcy projektu mającego chronić małżeństwo podają historyczne umocowanie małżeństwa w europejskiej kulturze i historii. Obrońcy rodziny zauważają również, że konieczna jest ochrona małżeństwa „przed zagrożeniem w postaci dążeń do jej podważenia lub przetworzenia”. Niestety, po deklaracji premiera Babisza, ochrona małżeństwa nie ma szans na przegłosowanie, gdyż wymaga większości 3/5 głosów w parlamencie. Z kolei do nowelizacji kodeksu cywilnego potrzebna jest zwykła większość i wprowadzenie „małżeństw” homoseksualnych jest kwestią czasu.

za: tvn24.pl

REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement