REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Romaszewska: W obozie sprzyjającym rządowi trzeba okiełznać skrzydło ONR-owsko UB-eckie

708

Agnieszka Romaszewska-Guzy, wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i dyrektor Telewizji Biełsat pokusiła się na Twitterze o zaskakującą analizę polityczną:

– Chciałam powiedzieć, że jeśli w obozie sprzyjającym obecnemu rządowi, nie okiełzna się wreszcie skrzydła efektownie kontynuującego linię oenerowsko-ubeckich tradycji, to choćby teraz sondaże były sky high – będą z tego nieuchronnie wielkie problemy. Już są.

REKLAMA

Reklama / Advertisement

Kuriozalna wypowiedź spowodowała lawinę komentarzy, a wśród nich m.in. takie:

– Boże, co Pani znowu wygaduje? Można prosić o sprecyzowanie?

Tu Romaszewska odpowiedziała, wymieniając nazwiska Mieczysława Moczara i Bolesława Piaseckiego, nie umiejąc jednak wytłumaczyć kto w obozie rządzącym miałby być ich odpowiednikami. Napomknęła jedynie coś o … dziennikarzu śledczym Witoldzie Gadowskim.

Reklama / Advertisement

Tu Romaszewska odpowiedziała:

– Prawdaż.

Reklama / Advertisement

Przed ponad dwoma tygodniami odbyło się spotkanie założycielskie Towarzystwa Polityki Wschodniej. Prezesem nowej organizacji została wybrana Romaszewska-Guzy. Za patronów organizacji przyjęto Jerzego Giedroycia i Juliusza Mieroszewskiego. Jak widać, Romaszewska nie widzi nadal, iż giedroyciowska idea kompletnie się skompromitowała.

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca