REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

W przededniu procesu o „homofobię” nestor francuskiego nacjonalizmu Jean-Marie Le Pen trafił do szpitala

469

Jean-Marie Le Pen, założyciel i były przywódca Frontu Narodowego został hospitalizowany z powodu wyczerpania, przed procesem, w którym oskarża się go o podżeganie do homofobii. Ojciec Marine Le Pen w przyszłym tygodniu skończy 90 lat.

– Został przyjęty we wtorek do szpitala pod Paryżem i „powinien normalnie wyjść w poniedziałek – powiedział agencji Reuters jeden z jego doradców.

Jean-Marie Le Pen, który ma być sądzony za obrażanie homoseksualistów i podżeganie do homofobii, powiedział francuskiemu czasopismu dla homoseksualistów „Friendly” , że nie jest homofobem.

REKLAMA

Reklama / Advertisement

– Dopóki homoseksualiści nie dotykają rozporka w moich spodniach lub wnuczków i nie chodzą po Polach Elizejskich z piórkiem w d…, nie obchodzą mnie oni – stwierdził Le Pen.

Dodał, że ataki przeciwko homoseksualistom „w większości wychodzą od muzułmanów”.

– Rozróżniam homoseksualistów od tych, którzy przekształcają swój osobisty wybór seksualny w ideologię polityczną – stwierdził. – Osoby LGBT to lobby, które chce wpłynąć na opinię publiczną i jest przedstawicielem społeczności bez mandatu obywatelskiego.

Reklama / Advertisement

W marcu 2016 roku napisał na blogu: „Wierzę, że pedofilia, znalazła swoje korzenie (…) w podziwie dla homoseksualizmu”. W grudniu 2016 roku powiedział francuskiej gazecie Le Figaro, że „homoseksualiści są jak sól w zupie: jeśli nie ma jej wystarczająco dużo, to jest trochę mdła, jeśli jest ich za dużo, to jest nie do pomyślenia”.

za: france24.com
reuters.com

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca