REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Profesor z Indii: Kobiety noszące dżinsy rodzą dzieci transpłciowe i autystyczne

438

Jesteśmy przyzwyczajeni do różnych dziwnych stwierdzeń „uczonych” islamskich. Pewien pakistański polityk – Maulana Fazlur Rehman z Jamiat Ulema-e-Islam (Zgromadzenia Kleryków Islamskich) uważa np. że kobiety noszące dżinsy są przyczyną trzęsień ziemi i inflacji.

Ale Rajith Kumar, wykładowca botaniki w Sady Sankara College w Kalady w indyjskim stanie Kerala nie jest muzułmaninem. On z kolei twierdzi, że kobiety noszące dżinsy rodzą dzieci transpłciowe i autystyczne

REKLAMA

REKLAMA / Advertisement

Oto, co ten „biolog” powiedział niedawno w programie telewizyjnym na żywo:

– „… dzieci, które one rodzą nazywa się transseksualistami lub „napumsakam”.

REKLAMA / Advertisement

To ostatnie to lokalna nazwa dla hidźra – określajacego osoby „trzeciej płci” w kulturach Azji Południowej (na subkontynencie indyjskim). Hidźrą zostają osoby urodzone biologicznie jako mężczyźni, ale nie utożsamiające się kulturowo lub psychicznie z płcią męską, z męskimi rolami w społeczeństwie lub utożsamiający się psychicznie z płcią żeńską; transseksualistki; obojnacy; osoby urodzone z narządami obojga płci lub o płci nieokreślonej; mężczyźni wykastrowani z jakiegoś powodu. Na poziomie języka mówią o sobie zwykle w rodzaju żeńskim. W hinduizmie hidźrowie należą do szczególnej kasty i są poświęceni bogini zwanej Bahućara Mata.

To nie wszystko. Dr Rajith Kumar uważa również, że i autystyczne dzieci rodzą się ze „zbuntowanych” mężczyzn i kobiet, zwłaszcza kobiet, które noszą dżinsy. W wyniku burzy medialnej KK Shylaja, minister zdrowia i opieki społecznej, zakazał Rajithowi udziału w programach rządowych.

REKLAMA / Advertisement

– Rajith Kumar konsekwentnie propaguje zabobonne i seksistowskie pomysły – powiedział minister.

Rajith jest jednak nieugięty w kwestii swojej opinii. Mówiąc ostatnio o programie telewizyjnym, bronił swoich uwag mówiąc, że są „oparte na nauce i latach doświadczeń”.

za: indiatoday.in

REKLAMA / Advertisement