REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Pomorska policja zatrzymała 20-latka, który napisał na elewacji budynku „Jeb… uchodźców”

259

Komisariat policji w Sierakowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Śródmieście w Gdańsku od 10 grudnia prowadził dochodzenie w sprawie napisu naniesionego na elewacji budynku gospodarczego.

Jak informowała strona tamtejszej policji, napis brzmiał „Jeb… uchodźców”, co uznane zostało za nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym.

– Dzięki pracy operacyjnej policjantów z Sierakowic w miejscu zamieszkania został zatrzymany 20-letni mieszkaniec Gowidlina, przebywający obecnie w Sierakowicach – powiedziała „Dziennikowi Bałtyckiemu” Jarosława Krefta, rzecznik powiatowego komendanta policji w Kartuzach. – Usłyszał zarzuty, przyznał się do winy, złożył wniosek o wydanie wyroku bez przeprowadzenia rozprawy. Mężczyzna zaproponował 6-miesięczny okres ograniczenia wolności poprzez wykonywanie prac społecznych oraz wpłatę kary grzywny w wysokości 1000 zł.

Według prowadzącego dochodzenie policjanta napis został sporządzony pod wpływem alkoholu, a sprawca „nie jest związany z żadną grupą o narodowościowych uprzedzeniach”.

REKLAMA / Advertisement

za dziennikbaltycki.pl

REKLAMA / Advertisement