REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Pierwszoligowy klub izraelski dodał do swojej nazwy nazwisko Trumpa

365

Beitar Jerusalem Football Club – jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Izraelu (6 tytułów mistrzowskich) zmienia nazwę i od tej pory będzie nazywać się Beitar Trump Jerusalem Football Club.

W opublikowanym dzisiaj oświadczeniu, ogłoszono że decyzja ta ma na celu wyrażenie wdzięczności prezydentowi USA za przeniesienie ambasady do Jerozolimy.

REKLAMA

REKLAMA / Advertisement

– Przez 70 lat Jerozolima czekała na międzynarodowe uznanie, aż prezydent Donald Trump w odważnym ruchu, uznał ją za wieczną stolicę Izraela. Prezydent Trump okazał odwagę i prawdziwą miłość fo obywateli Izraela i ich stolicy, a obecnie inne kraje idą jego tropem, aby dać Jerozolimie swoje poparcie – głosi uzasadnienie. – Prezes klubu, właściciel Eli Tabib i dyrektor wykonawczy Eli Ochana zdecydowali się dodać do nazwy klubu nazwisko amerykańskiego prezydenta, który stworzył historię, Od tej pory będzie się on nazywał Beitar Trump Jerozolima.

Historia klubu siega 1936 r., kiedy dwóch mieszkańców Jerozolimy – Dawid Horn oraz Szemuel Kirschstein postanowiło założyć lokalną drużynę piłki nożnej. Horn był działaczem prawicowego, młodzieżowego ruchu syjonistycznego Bejtar – „młodzieżówki” Partii Rewizjonistów (liberalni nacjonaliści). Do dziś fani Beitaru sympatyzują z partiami prawej strony sceny politycznej m.in. ugrupowaniem Likud. Kadra Beitaru w początkowej fazie istnienia klubu składała się w całości z członków Bejtaru włączając w to Chaima Corfu (który w przyszłości został ministrem prawicowego rządu).

REKLAMA / Advertisement

Bejtar współpracował w Polsce w latach 30-tych XX w. z organizacjami narodowo-radykalnymi, m.in. z RNR Falanga i rozbijał pochody socjalistycznego Bundu.

materiały wyborcze

materiały wyborcze

REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement