REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Petru w formie. Tym razem bez wpadki, ale niezwykle optymistycznie o poparciu dla nowej partii [WIDEO]

227

Ryszard Petru, którego poprzednie ugrupowanie tj. Nowoczesna (niegdyś nawet Nowoczesna Ryszarda Petru) rozsypuje się i pogrąża się w długach („to są długi zaciągnięte przez Ryszarda Petru” – stwierdziła dzisiaj rano w RMF FM obecna szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer) stwierdził, iż „współczuje wszystkim Polakom, którzy uwierzyli w Koalicję Obywatelską”.

Przed jutrzejszym kongresem założycielski jego nowej partii – Teraz!, wyznał że będzie na nim „kilkaset osób”. Petru przyznał, że nie przejmuje się sondażami które dają Teraz! zerowe poparcie.

REKLAMA

Reklama / Advertisement

– Miałem 1 procent poparcia przez całe lato. Ale proszę zwrócić uwagę na to. I dziennikarze też nie dawali szans, i politolodzy też nie dawali szans. Ważne, czy jest rezonans w społeczeństwie – stwierdził, dodajac iż spodziewa się wyniku… dwucyfrowego. Wynik ten przyniosły mu prowadzone przez niego „badania”.

Petru został również zapytany o wpadki językowe, z których słynie.

– Wielu osobom się takie lapsusy pojawiają, natomiast ja przynajmniej jestem politykiem, któremu to się zdarza i zdarzać się będzie, z góry państwa uprzedzam, ale ważne jest to, żeby w polityce nie kłamać i nie oszukiwać. To jest, wydaje mi się, znacznie ważniejsze niż lapsusy językowe.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

.

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca