REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

o. Pelanowski OSPPE: Nie potrafię zrozumieć jako Polak i jako katolik i ksiądz słów prymasa [AUDIO]

1084

– Jak opowiadała mi znajoma siostra zakonna, chrześcijanki i jazydki były porywane i sprzedawane na targowiskach jeszcze przed nastaniem Państwa Islamskiego – mówi o. Augustyn Pelanowski. – Przytoczyła mi wiele historii, których nie śmiem opowiadać. Są straszne. Nie wiem, nie potrafię zrozumieć jako Polak i jako katolik i ksiądz dlaczego słyszę od prymasa Polski zasady wyprowadzane z nauczania Chrystusa, a które są kierowane w stronę uchodźców.

Ojciec Augustyn Pelanowski należy do zakonu oo. paulinów. Jest długoletnim ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce. Znany jest również jako rekolekcjonista, kaznodzieja, spowiednik, autor książek, publicysta, artysta malarz. Publikuje ponadto swoje felietony, komentarze biblijne i artykuły w prasie katolickiej, m.in. w „Gościu Niedzielnym”, „Agendzie Liturgicznej Maryi Niepokalanej”, kwartalniku formacji kapłańskiej „Pastores”.

Stał się znany w środowiskach chrześcijańskich dzięki uczestniczeniu w nawróceniach znanych polskich muzyków rockowych, m.in. Tomasza Budzyńskiego (Armia, 2Tm2,3), Darka Malejonka (Armia, Houk, 2Tm2,3), Piotra „Stopy” Żyżelewicza (Armia, Voo-Voo) i Grzegorza „Dzikiego” Wacława, związanego z warszawskim środowiskiem anarchistycznym.

REKLAMA

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca