REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

„Obrońcy zwierząt” napadli na farmę i uwolnili krowy. Zwierzęta w bólach umierają z … przejedzenia

505

W zlokalizowanym w Brandenburgii gospodarstwie „Gut Hammer Liebenwalde GmbH” hoduje się 300 krów mlecznych i 600 innych sztuk bydła. Wszystko zgodnie z normami ekologicznymi zwierzęta są wypasane codziennie.

W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawy (zapewne tzw. obrońcy zwierząt) otworzyli bramy zagród tak, aby setki zwierząt mogły swobodnie chodzić po terenie. W rezultacie zwierzęta uzyskały niekontrolowany dostęp do tak zwanej skoncentrowanej paszy, mieszanki zbożowej. W krótkim czasie krowy zjadły do ​​10 kilogramów, podczas gdy w rzeczywistości pobierają ze specjalnego podajnika tylko dwa kilogramy na zwierzę dziennie. Dla przeżuwaczy to śmiertelne niebezpieczeństwo a konsekwencje są katastrofalne.

REKLAMA / Advertisement

Jak dotąd, cztery krowy zmarły z powodu przejedzenia, a czterdzieści kolejnych 40 krów jest w stanie krytycznym z zaburzeniami metabolicznymi i musi być leczone przez weterynarzy. Cierpią na tzw. ciężką kwasicę żwacza. Anja Schiemann, dyrektor Liebenwalder Agrar GmbH obawia się, że więcej zwierząt umrze.

– Uszkodzenie wątroby jest po prostu zbyt duże – mówi dziennikowi „Berliner Zeitung”.

REKLAMA

REKLAMA / Advertisement

Policja szuka nieznanych sprawców. Jest przekonana, iż nie był to przypadek ani głupi żart. Raporty mediów i portale społecznościowe sugerują, że działacze na rzecz praw zwierząt mogą stać za tym działaniem. Firma Agrar GmbH wyznaczyła nagrodę w wysokości 1000 euro za wskazówki mogące doprowadzić do „zielonych bandytów”.

za: berliner-zeitung.de

REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement