REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Nowa akcja szwedzkiego ministerstwa edukacji niespodziewanie uderzy w muzułmanów. Minister jest z pro-imigracyjnych Zielonych

635

Organizacje i grupy, które nie wspierają równości płci nie będą mogły zakładać i prowadzić szkół w Szwecji – stwierdził w opublikowanym dzisiaj na łamach „Aftonbladet” artykule szwedzki minister edukacji. To uderzy przede wszystkim w szkoły prowadzone przez muzułmanów, a zapowiedź ta jest tym bardziej szokująca iż Gustav Fridolin to współprzewodniczący Partii Zielonych (Miljöpartiet de Gröna).

Jednym z haseł partii jest „solidarność ze wszystkimi ludźmi na świecie”. Partia Zielonych była bohaterką politycznego skandalu w kwietniu 2016 r., ujawniono fotografie ze wspólnej imprezy ministra spraw mieszkaniowych z Partii Zielonych Mehmeta Kaplana (jest z pochodzenia Turkiem, a do Szwecji przybył z rodzicami w wieku 8 lat) z tureckimi terrorystami z organizacji „Szare Wilki” (Szare Wilki były zaangażowane w zamach na Jana Pawła II z 1981 r. a jego sprawca Mehmet Ali Ağca był ich członkiem). Kolejna kontrowersja wywołana przez wschodzącą gwiazdę partii, Yasri Khana (jego ojciec był liderem ekstremistycznej grupy islamskiej w Tajlandii – przyp.red.), odmówił podania ręki reporterce telewizyjnej.

REKLAMA

Reklama / Advertisement

– Ramy regulacyjne zostaną zaostrzone – stwierdził Fridolin. – Ci, którzy nie popierają fundamentalnych wartości równości i praw człowieka, powinni zostać powstrzymani od prowadzenia publicznych szkół w Szwecji.

W swoim artykule Fridolin przekonuj, że nikt nie powinien być zmuszany do angażowania się w jakiekolwiek praktyki religijne w szkole, nawet tej założonej przez organizacje religijne, a cała edukacja powinna być całkowicie wolna od wpływów religijnych.

Szwedzka socjaldemokratyczno-zielona koalicja wyznaczyła prawnika Larsa Arrheniusa, by ten zbadał w jaki sposób planowane nowe przepisy mogą zostać napisane zgodnie z Europejską Konwencją Praw Człowieka. Fridolin podkreślił w rozmowie, że rząd nie jest zainteresowany wprowadzeniem całkowitego zakazu szkół religijnych w Szwecji.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

– Z mojej strony nie ma sensu atakowanie szkół żydowskich, które istniały w Szwecji od lat pięćdziesiątych – powiedział.

Szwecja ma ponad 70 szkół religijnych, z których większość jest chrześcijańska, a 11 – islamska.

za: aftonbladet.se

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca