REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Muzułmańscy migranci zaatakowali chrześcijan w greckim obozie. Celem były nawet dzieci!

613

Położony w środku kamieniołomu – w którym wczesniej wydobywano marmuru – w cieniu pobliskiego Olimpu, obóz Koutsochero jest domem dla przeszło tysiaca uchodźców. Podobnie jak obóz Moria na Lesbos, Koutsochero jest zarządzany przez armię grecką. Znajduje się 18 km od najbliższego miasta – Larissy.

Grupa irańskich chrześcijan została brutalnie zaatakowana przez fanatycznych muzułmanów w tym obozie w końcu czerwca, donosi International Christian Concern (ICC) – niedenominacyjna, pozarządowa organizacja chrześcijańska z siedzibą w Waszyngtonie, która stawia sobie za cel obronę praw chrześcijan i mniejszości religijnych.

REKLAMA

REKLAMA / Advertisement

Atak miał miejsce w czasie, gdy chrześcijanie prowadzili studium biblijne. Organizacja 222 Ministries International, która pomaga irańskim chrześcijanom, zakomunikowała:

– Tłum zaatakował ich, grożąc nożami i bijąc mężczyzn. Dwóch z nich trafiło potem do szpitala. Dwóm kobietom i dwojgu małych dzieci również zagrożono nożami. Nazywano ich „kaffirami” (niewiernymi – przyp. red.) i kazano im opuścić obóz. Jeden z zaatakowanych mężczyzn miał poprzednio zawał serca, a atak sprawił, że stracił przytomność. Przywołano ambulans, ale tłum muzułmanów próbował uniemożliwić wjazd do obozu. Grecka policja nie zrobiła nic, będąc zdominowana przez znacznie liczniejszy tłum.

REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Atak został zgłoszony lokalnej policji, a chrześcijanie zostali przeniesieni do bezpiecznego miejsca.

za: persecution.org

REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement