REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Kumor: Do „nowej Polski” potrzebna jest nowa narracja. W tej narracji nie mieszczą się narodowcy [WIDEO]

203

Andrzej Kumor, wydający w Kanadzie tygodnik polonijny „Goniec”, w swoim felietonie filmowym odniósł się do ostatnich wydarzeń jakie mają miejsce w Polsce. Między innymi do cenzury jaką wobec prawicowych serwisów zastosował YouTube, ale również do słynnego materiału TVN.

– Moim zdaniem ta „antynazistowska” kampania, której jesteśmy teraz świadkami w Polsce ma na celu wyczyszczenie przedpola przed obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę i… 70-lecia powstania państwa Izrael, co, jak zapowiadał już prezydent Duda, będziemy wspólnie obchodzić. Bo w końcu, dlaczego nie.

REKLAMA

REKLAMA / Advertisement

– Do tych obchodów, o ile dawniej potrzebni byli mainstreamowi politycznemu, czy też było zamówienie na patriotów – dzisiaj to zamówienie na patriotów jest coraz mniejsze. Popyt na koszulki z tymi fantastycznymi, narodowymi symbolami spada. Teraz będziemy mieli mądry patriotyzm, patriotyzm banksterski.

– Generalnie potrzebna jest nowa Polska. I do tej Polski potrzebna jest nowa narracja i w tej narracji nie mieszczą się środowiska narodowe i trzeba je po prostu wyciszyć. Przetrzebić, zastraszyć, pokazać kto rządzi i do tego służą właśnie takie zabawy jak zamykanie kanałów youtube’owych czy wzywanie kogoś na jakiś dywanik. Tak to już jest. Tak się rządzi.

REKLAMA / Advertisement

Jeśli Polacy chcą mieć rzeczywiście wpływ na swój los, wpływ na to co się z nimi dzieje, to muszą mieć przede wszystkim silne polskie przedsiębiorstwa, silne polskie korporacje. Te polskie korporacje będą chroniły własnego interesu i wtedy ten interes to będzie polski interes, bo będzie też interes pracujących w tych korporacjach Polaków. I to się tak przekłada. No, niestety, domu nie buduje się od dachu. Dom buduje się od fundamentów, a ten fundament to jest pieniądz, gospodarka, siła militarna i siła organizacji. Również tych tajnych.

materiały wyborcze

materiały wyborcze

REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement