REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Ks. prał. dr Kneblewski o Jedwabnem: Naszym obowiązkiem jest dochodzenie prawdy. Tylko na tym fundamencie można budować (WIDEO)

262

Gościem Roberta Bąkiewicza w programie “Kościół, Naród, Państwo” na antenie Mediów Narodowych był ks. Roman Kneblewski. Wśród poruszanych tematów dominował wątek zbrodni w Jedwabnem i konieczności przeprowadzenia ekshumacji w celu ustalenia prawdziwych okoliczności zdarzenia.

– Po prostu poznać prawdę. Zrobić badania na ile nas stać, aby tę prawdę historyczną poznać. Dopiero na tym fundamencie można coś budować – mówił ks. Kneblewski, odpowiadając na pytanie dotyczące debaty o przeprowadzeniu ekshumacji w Jedwabnem.

REKLAMA / Advertisement

W dalszej części rozmowy, ks. Kneblewski odnosił się również do ogólnej kondycji Kościoła i ataków na niego. Pojawił się m.in. wątek niedawnej manifestacji środowisk LGBT pod Jasną Górą w Częstochowie.

– Daliśmy się nabrać na tę tolerancję całą. (…) To słowo znaczy “ścierpieć”, nie “przyklaskiwać”. Nikt nikogo nie prześladuje za skłonności. Ale skoro masz takie skłonności to coś z tym rób, ale nie obnoś się z tym i nie bądź powodem deprawacji – mówił duchowny.

za: medianarodowe.com

REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement