REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Znów niespokojnie w Kolonii. 20 tys. Kurdów kontra 2 tys. niemieckich policjantów [WIDEO]

268
Około 20 tys. Kurdów (liczba podana przez agencję DPA) z całych Niemiec zebrało się wczoraj w Kolonii, aby wyrazić swoje niezadowolenie z operacji wojskowej Ankary w rejonie Afrin w północnej Syrii.

Protestujący wykrzykiwali „Dyktator Erdogan” i „Terrorysta Erdogan” z flagami kurdyjskich oddziałów zbrojnych YPG i transparentami „Stop wojnie Erdogana!” oraz „Pokój dla Afrin”, przemaszerowywując przez centrum Kolonii. Jeszcze przed demonstracją niemiecka policja stwierdziła, że ​​istnieje „wysokie ryzyko” zaistnienia przemocy. Na ulicach stawiło się 2 tys. policjantów w pełnym ekwipunku i z armatkami wodnymi. Pierwsze starcia między policją a protestującymi wybuchły jeszcze przed rozpoczęciem marszu, podają niemieckie media. Wskutek tego początek demonstracji został opóźniony o około dwie godziny.

Chociaż marsz przeszedł stosunkowo spokojnie, policja określiła sytuację jako „bardzo napiętą”. Ostatecznie policja zdecydowała się zakończyć demonstrację wcześniej niż planowano i wezwała demonstrantów do rozejścia się. Jednak niektórzy demonstranci najwyraźniej postanowili kontynuować protest, gdy setki osób zebrały się w pobliżu głównego dworca kolejowego w Kolonii.

REKLAMA

REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement