REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Izraelski MEN: Będą obowiązkowe lekcje nt. „szerokiej współpracy Polaków z nazistami i udziału ich w Holokauście”

454

Naftali Bennett jest od 2013 r. posłem do Knesetu i ministrem w kilku resortach (obecnie edukacji. Jest przewodniczącym religijno-syjonistycznego ugrupowania Żydowski Dom.

Bennett nazwał wspólne oświadczenie premierów Izraela i Polski po zmianie ustawy o IPN „hańbą pełną kłamstw”, jak ogłosiło w swoim komunikacie jego biuro. Minister oświadczył, że oświadczenie nie będzie częścią lekcji historii o Holokauście w szkołach. Co więcej zadecydował również o włączeniu do programu obowiązkowych lekcji dotyczących „traktowania ludności żydowskiej przez Polaków w czasie II wojny światowej” w ramach szkoleń dla przewodników, którzy towarzyszą wycieczkom edukacyjnym uczniów z Izraela do Polski. Ci zdobytą w ten sposób „wiedzą” podzielą się z uczniami.

REKLAMA

REKLAMA / Advertisement

Lekcje te zajmą się tematem traktowania Żydów przez Polaków przed Holokaustem, podczas okupacji hitlerowskiej w Polsce i po wojnie. Jak podaje Ynetnews, „podkreślą szeroką współpracę polskiej ludności z reżimem nazistowskim, w tym informowanie o Żydach, wydawanie ich i bezpośrednie mordowanie Żydów”. Oprócz tego znajdą się tam również działania polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

za: ynetnews.com

REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement