REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Industry X Poland – Węgrzy pokazywali polskiemu biznesowi innowacje

219

Ambasada Węgier w Warszawie wraz z Narodowym Domem Handlowym Węgier zorganizowały trzydniową konferencję gospodarczą, która odbywała się w Katowicach, Łodzi i Bydgoszczy. Udział w konferencji wziął Gabor Konya – sekretarz ds. Ekonomicznych Ambasady Węgier w Polsce.

Była to przede wszystkim okazja, aby węgierscy przedsiębiorcy, posiadający innowacyjne patenty, przedstawili je potencjalnym partnerom z Polski. Organizatorzy konferencji nie kryją, iż był to kluczowy cel organizacji Industry X Poland.

REKLAMA

REKLAMA / Advertisement

– Głównym celem tego spotkania było pozyskanie przez węgierskie firmy nowych partnerów w Polsce – wyjaśnia nam Karolina Szawica, z Narodowego Domu Handlowego Węgier – Mamy nadzieje, że uda się dzięki temu nawiązać kilka ciekawych kontraktów.

– Są to firmy z kierunku Przemysłu 4.0 – wyjaśniał nam konsul honorowy Węgier w Bydgoszczy, Marek Pietrzak. – Węgrzy zawsze słynęli z wynalazków. To oni stworzyli arkusz kalkulacyjny Excel, długopis, automatyczną skrzynię biegów, lodówkę czy słynną kostkę Rubika.

REKLAMA / Advertisement

Wśród uczestniczących w wydarzeniu przedstawicieli biznesu był Adam Machowiak, który reprezentuje w Polsce firmę ConSteel, która opracowała innowacyjny system projektowania konstrukcji stalowych.

– Jest to innowacyjny element odpowiedzialny za obliczenia i pozwala na głębsze spojrzenie na zachowanie się konstrukcji – opowiada nam Adam Machowiak, który jest dystrybutorem technologii firmy ConSteel w Polsce – Nasz produkt opisuje wszystkie globalne postacie niestateczności. Konkurencyjne programy liczące nie posiadają takiej funkcjonalności, dlatego jesteśmy o poziom wyżej.

REKLAMA / Advertisement

Łukasz Religa

za: Magyar24.pl

materiały wyborcze

materiały wyborcze

REKLAMA / Advertisement