REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Imigranci i zrównoważony rozwój. Propagandowa kampania Caritas przed sesją ONZ!

649

Przed wrześniową sesją ONZ, podczas której podjęte zostaną próby usankcjonowania korzystniejszych dla imigrantów i uchodźców przepisów prawnych, Caritas podejmuje kampanię „Share the Journey” („Dziel się podróżą”), w której w wyjątkowo nachalny sposób próbuje skłonić katolików do integracji z imigrantami poprzez takie działania jak np. wspólne posiłki.

Głos w tej sprawie zabrał kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin, który jest przewodniczącym Caritas Internationalis. Hierarcha w komunikacie skierowanym do wiernych pisze:

REKLAMA

REKLAMA / Advertisement

– Zachęcamy cię, abyś usiadł razem z migrantami i uchodźcami w swojej społeczności, aby spojrzeć im w oczy, wysłuchać ich historii i podzielić się swoją własną – czytamy.

W dniach od 17 do 24 czerwca, wierni Kościoła Katolickiego będą w sposób wyjątkowo nachalny zachęcani do podejmowania działań na rzecz imigrantów. Ma to doprowadzić do „zmiany myślenia” i doprowadzić do zwiększenia poparcia dla masowej imigracji. W ramach Global Action Week organizowane mają być wspólne posiłki, Caritas Cyprus organizuje „imprezę torebkową”, która ma zachęcić kobiety do integracji z imigrantami poprzez torebkę pełną kosmetyków.

REKLAMA / Advertisement

Cała ta akcja, co bardziej bulwersujące, ma propagować liberalizację porozumień w sprawie imigrantów i uchodźców oraz propagowanie Agendy 2030 – realizację celów zrównoważonego rozwoju. Owe cele, które mają być osiągane wespół z poparciem dla masowej imigracji to na przykład dostęp do „praw reprodukcyjnych”. Pod tym pojęciem kryją się działania kompletne sprzeczne z nauczaniem Kościoła Katolickiego – aborcja, sterylizacja, masowy dostęp do antykoncepcji, promocja ideologii gender czy edukacja seksualna.

Oenzetowski Globalny Pakt na rzecz Imigrantów i Uchodźców ma wzywać do ułatwienia ściągania członków rodzin przez imigrantów, pomoc w podróży do krajów docelowych, finansowego wsparcia czy pomocy w poszukiwaniu pracy. Caritas – organizacja Kościoła Katolickiego współpracuje przy tym z UN Global Compact – agendą, która odpowiedzialna jest za pomoc w realizacji Agendy 2030 i promocją tzw. zrównoważonego rozwoju.

REKLAMA / Advertisement

za: pch24.pl

materiały wyborcze

materiały wyborcze

REKLAMA / Advertisement