REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Holandia wydała pierwszy paszport „neutralny płciowo”. Posiadacz nie czuje się ani kobietą ani mężczyzną [WIDEO]

658

Pierwszy paszport „neutralny pod względem płci” otrzymał przed paroma dniami jako pierwzy w Holandii, ale i na świecie 57-letni Leonne Zeegers. W stosownej rubryce paszport ma obecnie oznaczenie „X” jako specyfikację płci, a nie „M” dla mannetje (mężczyzna) lub „V” dla vrouw (kobieta).

Doszło do tego po tym, jak sąd wydał orzeczenie na początku tego roku, stwierdzając że trzecią płeć należy uznać w przypadku osoby, która nie identyfikuje się jako mężczyzna lub kobieta. W chwili urodzenia Zeegers, były sportowiec, a obecnie po urzędowej „zmianie płci” – pielęgniarka, został sklasyfikowany jako mężczyzna. Nie dziwi to, zważywszy iż wykazywał wszelkie biologiczne cechy mężczyzny. Zeegers w okresie dojrzewania stwierdził, iż identyfikuje się jako kobieta, a w roku 2001 przeszedł operację, by stać się „kobietą”.

REKLAMA / Advertisement

Zeegers wygrał przełomowy proces sądowy w 2018 r., aby zarejestrować się jako osobnik „interseksualny”, a sędziowie orzekli, że uniemożliwienie rejestracji jako osoby neutralnej płciowo stanowi „naruszenie życia prywatnego, samostanowienia i osobistej autonomii”.

„Urodził się kobietą, zmienił płeć i został moim mężem, a teraz jest moim psem” [WIDEO]

REKLAMA / Advertisement

 

za: nltimes.nl

REKLAMA / Advertisement