REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Farage do Junckera: Chodzi wam przede wszystkim o centralizację: władzę, władzę, władzę!

382

W czasie wczorajszej debaty europarlamentarzystów nad stanem Unii Europejskiej Nigel Farage oskarżył Jean-Claude’a Junckera o „bujanie w obłokach” a biurokratów UE o próbę zdobycia coraz większej władzy.

Farage rozpoczął swoją przemowę, krytykując całkowity brak uznania wyników wyborów we Włoszech przez koalicję bezpośrednio rzucającą wyzwanie Komisji w sprawie strefy euro i kryzysu imigracyjnego – co Farage nazywa „sejsmicznym wydarzeniem politycznym w Europie, być może nawet takim, jak Brexit”.

REKLAMA / Advertisement

Powołując się na niedawno ujawnione plany działań UE w zakresie podatków, polityki zagranicznej i europejskiej armii, Farage potępił UE za skupienie się na „większej władzy w centrum … oznacza to, że mniej się robi na poziomie państwa narodowego … chodzi przede wszystkim o centralizację: władzę, władzę, władzę!”.

Brytyjczyk podkreślił obłudne nastawienie UE w kwestii patriotyzmu.

REKLAMA

REKLAMA / Advertisement

– Zaapelował Pan do naszego poczucia europejskiego patriotyzmu – zwrócił się do Junckera. – Dlaczego więc patriotyzm na poziomie państwa narodowego jest uważany za zły, wstrętny, ksenofobiczny, prawdopodobnie rasistowski … a jednak patriotyzm na poziomie europejskim jest dobry i cnotliwy?

W rozmowie z radiem LBC, w którym prowadzi swoją autorską audycję, były lider UKIP dodał:

REKLAMA / Advertisement

– Oni chcą zbudować swoje państwo europejskie, niezależnie od tego, czy ludzie tego chcą, czy nie.

za: lbc.co.uk

REKLAMA / Advertisement