REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Była działaczka PO nowym rzecznikiem rządu Mateusza Morawieckiego

433
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Kopcińska zostanie rzecznikiem rządu – informuje PAP. Według agencji, ta nominacja zostanie ogłoszona podczas zapowiedzianej przez Mateusza Morawieckiego konferencji prasowej dzisiaj po południu.

Joanna Kopcińska jest działaczką samorządową i lekarką. W wyborach samorządowych w 2010 r. bez powodzenia kandydowała do rady miejskiej Łodzi z listy Platformy Obywatelskiej. Mandat radnej objęła w 2011 r. w miejsce Tomasza Sadzyńskiego. W sierpniu 2013 e. , wraz z grupą innych radnych, została wykluczona z PO za łamanie dyscypliny partyjnej. W tym samym miesiącu głosami głównie opozycji z Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej wybrano ją na przewodniczącą rady miejskiej. W tym samym roku, w kolejnych wyborach, została kandydatką PiS na urząd prezydenta Łodzi.

– Kiedy tylko poznałem zakres działalności pani Kopcińskiej i jej zaangażowanie w kwestie społeczne, doszliśmy do wniosku, że to najlepszy kandydat na fotel prezydenta Łodzi – mówił wtedy, uzasadniając poparcie udzielone jej przez PiS Jarosław Kaczyński.

REKLAMA

Reklama / Advertisement

Joanna Kopcińska została potem wybrana z listy PiS na radną sejmiku łódzkiego V kadencji. Objęła następnie funkcję wiceprzewodniczącej tego gremium. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. wystartowała do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości (jako bezpartyjna, potem wstąpiła do partii) w okręgu łódzkim. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, by w październiku tego samego roku stanąć na czele struktur PiS w okręgu łódzkim.

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca