REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej: Branża futerkowa jest to jedna z najlepiej zarządzanych branż w Polsce [WIDEO]

341

Kolejnym gościem Damiana Kity w Komentarzu Mediów Narodowych był Jacek Podgórski, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej – pierwszego w Polsce niezależnego think tanku o profilu rolniczym. Jako organizacja pozarządowa na bieżąco monitoruje oraz analizuje prace prawodawcze z zakresu gospodarki rolnej, informując o swoich działaniach opinię publiczną, polityków, urzędników oraz środowiska naukowe. Instytut we współpracy z ekspertami oraz politycznymi decydentami przygotowuje strategie i założenia polskiej gospodarki rolnej. W tym przedmiocie prowadzi także własne niezależne badania. Wszystkie działania instytutu mają na celu wspieranie rozwoju i promocję polskich branż rolnych zarówno w kraju, jak i za granicą. Instytut aktywnie uczestniczy we wszystkich etapach powstawania aktów prawa, dbając o najlepiej rozumiane interesy polskich rolników.

REKLAMA

Reklama / Advertisement

Poruszana w rozmowie kwestia dotyczyła forsowanego przez grupę posłów PiS projektu ustawy, która faktycznie doprowadzi do zniszczenia branży futerkowej.

– Branża futerkowa jest to jedna z najlepiej zarządzanych branż, jeżeli spojrzymy sobie na szeroko pojętą gospodarkę rolną w Polsce. Jest to o tyle specyficzna branża, że trzeba przykładać się tutaj szczególnie do tak zwanego dobrostanu zwierząt, do tego jak te zwierzęta są hodowane, w jakich warunkach, ponieważ to w bezpośredni sposób przekłada się na późniejsze zyski – stwierdził Jacek Podgórski. – Jest to jedna z bardziej rentownych gałęzi polskiej gospodarki rolnej, która w bardzo istotny sposób, buduje nasze wskaźniki eksportowe.

Zachęcamy również do zapoznania się ze stanowiskiem SPiR „Swojak”

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca