REKLAMA

Austriackie służby migracyjne przekazały Straży Granicznej 9 cudzoziemców (w tym 8 Czeczenów)

82

Reklama

Przedwczoraj (11 stycznia) w rejonie dawnego przejścia granicznego Zwardoń–Skalite, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku–Białej przejęli od strony austriackiej 9 cudzoziemców. Większość z nich wcześniej starała się o ochronę międzynarodową w Polsce.

Wśród przekazanych cudzoziemców było ośmioro Rosjan narodowości czeczeńskiej oraz obywatel Gruzji. Obcokrajowcy próbowali uzyskać w Austrii ochronę międzynarodową, lecz już wcześniej starali się o taką ochronę lub o pobyt na terytorium naszego kraju. Cudzoziemcy zostali przejęci przez Straż Graniczną zgodnie z rozporządzeniem unijnym Dublin III oraz innymi umowami międzynarodowymi. W myśl tych umów migranci są przekazani do kraju, w którym złożyli pierwsze wnioski o ochronę.

Wszyscy obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej złożyli pisemne wnioski o wznowienie umorzonych przez stronę polską postępowań o ochronę międzynarodową, natomiast obywatel Gruzji wniosek taki złożył pierwszy raz. Przekazani obcokrajowcy zostali skierowani do Centralnego Ośrodka Recepcyjnego Urzędu do Spraw Cudzoziemców w Podkowie Leśnej.

REKLAMA

REKLAMA

Ewa Gajewska

za: strazgraniczna.pl