REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Austria przykręca śrubę imigrantom

344
W 2016 r. zarejestrowano w Austrii około 0.5 mln przestępstw. Aż 40% z nich zostało popełnionych przez obcokrajowców – informuje nowy raport nt. bezpieczeństwa przedstawiony przez ministerstwo spraw wewnętrznych. Według ministra Kickla (desygnowanego na to stanowisko w koalicyjnym gabinecie Sebastiana Kurza przez Wolnościową Partię Austrii (FPÖ), liczba sprawców cudzoziemskich wzrosła o 13 %.

Kickl uważa, że aby rozwiązać ten problem, potrzebna jest „surowa polityka azylowa”. Wicekanclerz i szef jego partii, Heinz-Christian Strache, powiedział dziennikarzom po spotkaniu rządu, że osoby ubiegające się o azyl stanowią prawie 46% zagranicznych przestępców. Opisał tę liczbę jako „znaczącą” i wezwał również do wprowadzenia surowszej polityki ws. uchodźców.

REKLAMA

Reklama / Advertisement

– To pokazuje, że ci, którzy przyjeżdżają do nas domagając się ochrony, są faktycznie tymi przed którymi musimy chronić naród austriacki – powiedział Strache, cytowany przez dziennik „Kronen Zeitung”.

Przed spotkaniem rządowym Kickl powiedział austriackiemu nadawcy publicznemu ORF, że „restrykcyjna polityka azylowa jest bezwzględnie konieczna” w świetle najnowszych danych bezpieczeństwa. Jego zdaniem, powinna ona być szczególnie ukierunkowana na „uniemożliwienie wielkiej masie ludzi wejścia do naszego kraju w niekontrolowany sposób”.

Kickl wezwał do przyspieszenia postępowania w sprawie azylu i deportacji osób, którym go odmówiono. Inne środki zaproponowane przez ministra obejmują zezwolenie władzom na dostęp do smartfonów uchodźców, a także wprowadzenie obowiązkowych kontroli wieku dla osób ubiegających się o azyl.

za: krone.at
orf.at

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca