REKLAMA / Advertisement

REKLAMA / Advertisement

Do 15 lat więzienia dla bandytów z Antify przewiduje projekt ustawy wniesiony do Izby Reprezentantów

623

Przedstawiony w Izbie Reprezentantów USA projekt ustawy ‘The Unmasking Antifa Act ‚ (Zdemaskowanie Antify) z przewiduje potencjalnie max. 15-letnie wyroki pozbawienia wolności dla osób uwikłanych w działania związane z tzw. ruchem antyfaszystowskim, jak donosi prestiżowy magazyn polityczny „The Hill” z Waszyngtonu.

Zgodnie z ustawą, każdy „noszący maskę” lub przebranie i który „ranił, gnębił, grozi lub zastraszał jakąkolwiek osobę … uniemożliwiając jej swobodne wykonywanie lub korzystanie z jakiegokolwiek prawa lub przywileju” podlegałby grzywnie lub karze więzienia.

REKLAMA / Advertisement

Projekt ustawy został wprowadzony do Izby w zeszłym miesiącu, ale we wtorek ponownie zwrócono na nią wagę, gdyż znany komentator polityczny Mike Cernovich zachęcał swoich fanów do dzwonienia do swoich przedstawicieli w parlamencie i „informowania ich o ustawodawstwie”.

Aktywiści Antify, którzy często noszą maski, zdobyli w ostatnich miesiącach wątpliwą sławę z powodu angażowania się w brutalne starcia. Wielu działaczy ruchu także zakłóciło działania planowane przez grupy prawicowe. Ustawa została wprowadzona przez Republikanów: Dana Donovana, Pete’a Kinga, Paula Gosara i Teda Budda

Ustawa znajduje się obecnie w komisjach.

REKLAMA / Advertisement

za: thehill.com

REKLAMA / Advertisement